Liepājas muzejs aicina uz 20. gadsimta sākuma mūzikas vakariem

Šoruden Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 notiks trīs brīnišķīgi 20. gadsimta sākuma mūzikas koncerti, kuros skanēs vācu, krievu un latviešu mūzika profesionālu mākslinieku izpildījumā, informē Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla.
24. septembrī plkst. 18 Liepājas muzejā notiks pirmais šī kamermūzikas cikla – vācu mūzikas koncerts. Tajā piedalīsies Inga Šļubovska (soprāns), Agnese Egliņa (klavieres), Mārtiņš Circenis (klarnete). Programmā skanēs K.M.Vēbera, F.Mendelszona, J.Brāmsa, R.Šūmaņa skaņdarbi.
30. oktobrī plkst. 18 muzeja klausītājus aicinās uz krievu mūzikas koncertu. Tajā uzstāsies Ilona Bagele (mecosoprāns), Krišjānis Norvelis (bass), Andrejs Osokins vai Rihards Plešānovs (klavieres). Programmā: P.Čaikovska, S.Rahmaņinov skaņdarbi.
Savukārt 26. novembrī plkst. 18, latviešiem īpašā mēnesī, skanēs latviešu mūzika. Tajā piedalīsies Ingus Pētersons (balss), Ivars Bezprozvanovs (čells), Liene Circene (klavieres). Programmā iekļauti J. Vītola, A. Kalniņa, Em.Dārziņa skaņdarbi. Visus trīs koncertus vadīs muzikoloģe Karina Bērziņa un papildinās Uģa Krišjāņa videoprojekcijas.
Muzeja ēka ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, kas pēc Liepājas ievērojamā arhitekta Paula Maksa Berči projekta, izmantojot Vācijas arhitekta Ernsta fon Īnes skices, būvēts 20. gadsimta sākumā. Tajā saglabājies autentisks interjers. Tā laika mūzika koncerta apmeklētājiem sniegs vienreizēju iespēju iejusties laikmeta gaisotnē un sajust tā elpu.
19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā Liepāja no nelielas, provinciālas pilsētas izauga par modernu un attīstītu rūpniecības un tirdzniecības centru ar starptautiskas nozīmes pilsētas vaibstiem. Liepāja attīstījās par konkurētspējīgu ostas un rūpniecības pilsētu.
20. gadsimta sākumā Liepāja izveidojās par nozīmīgu kultūras uz izglītības centru. Šajā laikā pilsētas centieni bija vērsti uz to, lai pievilcīgo pludmali pārvērstu par ievērojamu dziedniecības un kūrorta vietu. Liepājā norisinājās rosīga sabiedriskā dzīve, kur līdztekus vācu un krievu sabiedrības kultūras izpausmēm, iesaistījās arī latviešu pilsonības pārstāvji.
20.gadsimta sākumā Liepājā dzīvo un par Sv Annas baznīcas ērģelnieku strādā latviešu izcilais komponists Alfrēds Kalniņš. Viņš vadīja arī Liepājas dziedāšanas un mūzikas biedrības kori un rīkoja ērģeļu koncerus. Pēc Alfrēda Kalniņa projekta tika pārbūvētas Liepājas Sv. Annas baznīcas ērģeles. Liepājā komponists sarakstījis pirmo latviešu klasisko oriģinālo operu „Baņuta” pēc Artūra Krūmiņa libreta.
20.gadsimta sākuma mūzikas koncerti šoruden Liepājas muzeja notiek ar Liepājas kultūras pārvaldes un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.
Biļetes cena uz koncertu Ls 3.
Kategorijas
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Laža
- 8778
- Afiša
- Koncerti
- Sports
- Teātris
- Muzejos
- Izstādes
- Citi pasākumi
- Kino
- Balles
- Laikraksta arhīvs
- Video
- Foto
- Reklāmraksti
- Ekonomika
- Veselība
- Lietotāju raksti
- Kriminālziņas
- Kultūra
- Dzeja
- Konkursi
- Dzīvespriekam
- Sports
- Futbols
- Basketbols
- Handbols
- Autosports
- Motosports
- Volejbols
- Vieglatlētika
- Citi sporta veidi
- Florbols
- Hokejs
- Ziemas sporta veidi
- Soču Olimpiskās spēles
- Liepājas amatieru futbola čempionāts
- Lejaskurzemes novadu futbola čempionāts
- Pasaules ziņas
- Vietējās ziņas
- Liepājā
- Latvijas ziņas
- Dienvidkurzemes novadā
- Izglītība
- Sporta sērija "Izrāviens"
- Piedalies konkursā!
- Saeimas vēlēšanas
- Viena diena uzņēmumā
- Izklaide
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Atpazīsim melus!
- Kultūras saknes
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Eiropā
- Starp divām reformām