Rekurzeme.lv ARHĪVS

Liepājas tiesībsargu darbā grozījumi Krimināllikumā būtiskas izmaiņas nav radījuši

LETA

2014. gada 9. aprīlis 12:45

0
Liepājas tiesībsargu darbā grozījumi Krimināllikumā būtiskas izmaiņas nav radījuši

Liepājā nav nevienas legālo psihoaktīvo vielu tirgotavas, līdz ar to grozījumi Krimināllikumā, kas par tā dēvēto legālo narkotiku tirdzniecību paredz kriminālatbildību, Liepājas tiesībsargiem būtiskas izmaiņas darbā nav radījuši.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos Signe Šteinberga "Rietumu radio" sacīja, ka policija turpina darbu, lai apturētu pagrīdes tirdzniecību, taču tik plašas un redzamas aktivitātes kā Rīgā nav iespējams izvērst.

"Sekojam līdzi situācijai un veicam dažādus operatīvos pasākumus," sacīja Šteinberga.

Liepājas Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš "Rietumu radio" atzina, ka atklātu tirdzniecības vietu pilsētā patlaban nav, taču problēma pastāv, un jaunieši atrod iespēju tikt pie dažādām psihoaktīvām vielām.

Vārpiņš pauda cerību, ka bargāki sodi atturēs jauniešus no šo vielu pamēģināšanas. "Tas ir viņu pašu labā," sacīja Vārpiņš.

Liepājas Reģionālajā slimnīcā martā un aprīlī kopumā nogādāti 16 cilvēki, kuri bija saindējušies pēc dažādu augu maisījumu smēķēšanas, "Rietumu radio" informēja slimnīcas preses pārstāve Indra Grase.

Martā tādi gadījumi bijuši 12, bet aprīlī - četri, sacīja Grase. Slimnīcā nogādāto personu stāvoklis bijis ļoti dažāds, un daudziem bijusi nepieciešama arī ilgstoša ārstēšanās.

Jau ziņots, ka šodien stājas spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību personām, kuras pārdod tā dēvētās legālās narkotikas, ja to apritei piemērots pagaidu aizliegums.

Oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" likuma grozījumi tika izsludināti 8.aprīlī, un likums paredz, ka spēkā tie stājas nākamajā dienā.

Krimināllikumā iekļauts 248.1 pants par jaunu psihoaktīvu vielu vai to saturošu izstrādājumu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un realizēšanu. Par to paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai arī naudas sods un policijas kontrole uz laiku līdz trim gadiem.

Savukārt par darbībām, kas izraisījušas smagas sekas, varēs sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai piespiedu darbu un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Jau ziņots, ka Saeima steidzamības kārtā ieviesa kriminālatbildību personām, kuras pārdod tā dēvētās legālās narkotikas, ja to apritei piemērots pagaidu aizliegums. Grozījumus Krimināllikumā virzīja Saeimas Juridiskā komisija, un 3.aprīlī Saeimā tie tika apstiprināti galīgajā lasījumā.