Rekurzeme.lv ARHĪVS

Aizvadīta konference par sadarbības priekšnoteikumiem profesionālās izglītības attīstībai

Ieva Kupše

2014. gada 4. jūnijs 10:53

74
Aizvadīta konference par sadarbības priekšnoteikumiem profesionālās izglītības attīstībai

Otrdien, 3. jūnijā, Liepājā norisinājās konference "Sadarbība – priekšnoteikums profesionālās izglītības konkurētspējīgai attīstībai Latvijā un Lietuvā", lai noslēgtu Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007. – 2013. projektu "Profesionālās izglītības pilnveidošana atbilstoši darba tirgus prasībām", ziņo Liepājas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas praktikante Anete Jonase.

Konferencē tika dota iespēja diskutēt par sadarbības nozīmi starp profesionālās izglītības iestādēm un darba devējiem, kā arī profesionālās izglītības lomu darba tirgus un jauniešu bezdarba problēmu risināšanā.

Ņemot vērā Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieka Jurija Hadaroviča vairāku gadu uzkrātās zināšanas tekstila jomā kā Latvijas Veļas ražotāju asociācijas valdes priekšsēdētājam, konferences laikā viņš dalījās pieredzē par sadarbības labās prakses piemēriem starp tekstilnozares uzņēmumiem Latvijā un Liepājas valsts tehnikumu. "Liepāja šobrīd ir viens no Baltijas apakšveļas ražošanas centriem. Šīs nozares pastāvēšanu un izaugsmi nosaka tās darbinieki. Šī priekšnoteikuma īstenošanai nepieciešama patstāvīga kontaktu uzturēšana uzņēmumiem ar mācību iestādēm, kas gatavo topošos speciālistus. Cieša sadarbība un atvērtība darba devējiem ļauj veiksmīgi īstenot vairākus sadarbības projektus un pilnveidoties gan pašmāju, gan starptautiskā līmenī," tā sadarbības nozīmi uzņēmējiem ar mācību iestādēm komentēja priekšsēdētāja vietnieks.

Projekta laikā 8 profesionālās izglītības iestādes no Latvijas - Liepājas valsts tehnikums, Ventspils un Jelgavas tehnikumi, Kuldīgas tehnoloģiju un tūrisma tehnikums, Laidzes, Cīravas, Saldus, Skrundas profesionālās vidusskolas - sadarbībā ar 4 profesionālās izglītības iestādēm Lietuvā no Kauņas, Paņevežiem un Skuodas uzlaboja praktisko apmācību materiāli - tehnisko bāzi tādās izglītības programmās kā "Lauksaimniecības tehnika", "Autotransports", "Tērpu stila speciālists", "Būvnieks", "Kokizstrādājumu izgatavošana", "Ēdināšanas pakalpojumi", "Metinātājs" un "Elektriķis", Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģija" iegādājoties modernu tehniku un aprīkojumu, kas ļauj audzēkņiem iegūt prasmes un iemaņas, ko sagaida darba devēji.

Projekts ir izveidojis stabilus sadarbības kontaktus starp profesionālās izglītības iestādēm Latvijā un Lietuvā un noslēdzot projektu, vairāk nekā 20 profesionālās izglītības iestādes parakstīs kopīgu Sadarbības deklarāciju, kas paredz turpināt ilgtermiņa sadarbību izglītību programmu veidošanā, mācību tehniskās bāzes attīstībā, skolotāju kvalifikācijas celšanā, audzēkņu apmaiņā, kā arī kopīgu iniciatīvu Eiropas Savienības programmas līdzfinansētu projektu ieviešanā.