Rekurzeme.lv ARHĪVS

"Saskaņa" 12.Saeimā ieguvusi 24 mandātus, "Vienotība" - 23, ZZS - 21

LETA

2014. gada 5. oktobris 16:11

622
"Saskaņa" 12.Saeimā ieguvusi 24 mandātus, "Vienotība" - 23, ZZS - 21

12.Saeimā visvairāk mandātu ieguvusi partija "Saskaņa" - 24 deputātu vietas.

"Vienotība" jaunajā parlamenta sasaukumā ieguvusi 23 mandātus, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) - 21, nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) - 17 vietas.

Mārtiņa Bondara vadītā Latvijas Reģionu apvienība (LRA) Saeimā ieguvusi astoņus deputāta mandātus, bet Ingunas Sudrabas vadītā "No sirds Latvijai" (NSL) - septiņus, šodien preses konferencē informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Kā liecina CVK informācija par 1047 no 1054 iecirkņiem, par "Saskaņu" nobalsojuši 23,13%, par "Vienotību" - 21,76%, par ZZS - 19,62%, par nacionālo apvienību - 16,57%, par NSL - 6,88%, bet par LRA - 6,55%. LRA ieguvusi astoņus mandātus, lai arī par to nobalsojis mazāks vēlētāju skaits nekā par NSL. Par NSL nobalsoja 62 472 vēlētāji, bet par LRA - 60 553 balsstiesīgie.

Pārējās partijas šajās vēlēšanās nav pārvarējušas 5% barjeru. Par Latvijas Krievu savienību nobalsoja 1,58%, par partiju "Vienoti Latvijai" nobalsoja 1,18%, par "Latvijas attīstībai" - 0,9%, par Jauno konservatīvo partiju - 0,7%, par partiju "Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām" - 0,19%, par politisko partiju "Izaugsme" - 0,17%, par "Suverenitāti" - 0,11%,

Uz deputātu vietām 12.Saeimā kandidēja kopumā 1156 pretendenti no 13 sarakstiem.

Rīgas vēlēšanu apgabalā visvairāk vietu ieguvusi partija "Saskaņa" - 12. "Vienotībai" no Rīgas Saeimā būs septiņi pārstāvji, VL-TB/LNNK - pieci, LRA un ZZS - pa trim, NSL - divi.

Vidzemes vēlēšanu apgabalā vislielāko vēlētāju atbalstu ieguvusi "Vienotība". Šai partijai no Vidzemes parlamentā būs septiņi deputāti, VL-TB/LNNK un ZZS - katrai seši, "Saskaņai"- trīs, LRA un NSL - katrai divi.

Zemgales vēlēšanu apgabalā uzvarējusi ZZS, iegūstot četras deputātu vietas. "Vienotībai" un VL-TB/LNNK būs pa trim deputātiem no Zemgales, "Saskaņai" - divi, LRA un NSL - pa vienam.

Arī Kurzemes vēlēšanu apgabalā visvairāk vēlētāju savu balsi atdevuši par ZZS, kas šai partijai dod piecas vietas parlamentā. "Vienotībai" Saeimā būs trīs Kurzemes pārstāvji, nacionālajai apvienībai - divi, LRA, "Saskaņai" un NSL - pa vienam.


Latgales vēlēšanu apgabalā visvairāk balsu ieguvusi partija "Saskaņa". No šī vēlēšanu apgabala "Saskaņu" Saeimā pārstāvēs seši deputāti, "Vienotību" un ZZS - pa trim, VL- TB/LNNK, NSL un LRA - pa vienam.

Patlaban apkopoti vēlēšanu rezultāti 1047 iecirkņos no 1054. Dati nav apkopoti vairākos iecirkņos ārvalstīs. Informācija par tiem varētu būt pieejama rīt vai tuvākajās dienās.

Šis vēl nav galīgais rezultāts, norādīja Cimdars, visi dati tiks pārbaudīti vēlreiz. Latvijas novados vietu sadalījums nemainīsies. Pastāv teorētiska iespēja, ka, saņemot trūkstošo informāciju no ārvalstīm, var mainīties vietu sadalījums Rīgā.

Cimdars informēja, ka galīgie vēlēšanu rezultāti būs divu līdz trīs nedēļu laikā. Šajā laikā tiks pārbaudīti vēlēšanu protokoli, būs izskatītas visas sūdzības un būs noteikts deputātu kopums, kas ir ievēlēts 12.Saeimā. Līdz šim sūdzības CVK nav saņemtas. Sūdzības par pārkāpumiem vēl var iesniegt trīs darbadienu laikā, tomēr, kā prognozēja Cimdars, ir neliela varbūtība, ka varētu būt kādas sūdzības. Spriežot pēc iecirkņu protokoliem, pārkāpumu uz vietas nav bijis.

Kopumā vēlēšanu diena noritējusi labvēlīgā un konstruktīvā gaisotnē, vērtēja CVK priekšsēdētājs.

Vaicāts par kurioziem, Cimdars informēja, ka CVK bija divi gadījumi, kad vēlēšanu iecirkņi nebija pievērsuši uzmanību likumu grozījumiem un vadījās pēc iepriekšējās pieredzes, un pēc ziņu apkopošanas par sarakstiem bija aizgājuši atpūtā. Viens no šiem iecirkņiem atgriezās darbā, bet otrs visu paveica šodien.

Kopumā vēlēšanās piedalījās 913 211 pilsoņi, saņemtas 911 096 aploksnes un 905 096 derīgas vēlēšanu zīmes.