Rekurzeme.lv ARHĪVS

"Eco Baltia" akcijā "Otrā dzīve" aicina šķirot atkritumus un palīdzēt nelaimē nonākušām ģimenēm

LETA

2014. gada 29. oktobris 11:24

64
"Eco Baltia" akcijā "Otrā dzīve" aicina šķirot atkritumus un palīdzēt nelaimē nonākušām ģimenēm

Vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa SIA "Eco Baltia grupa" un AS "Latvijas Zaļais punkts" sociālajā akcijā "Otrā dzīve" aicina iedzīvotājus šķirot atkritumus un tādējādi palīdzēt nelaimē nonākušām ģimenēm, informē "Eco Baltia" pārstāve Dace Jansone.

Par katru "Eco Baltia grupā" ietilpstošo vides apsaimniekošanas uzņēmumu PSIA "Jumis", SIA "EKO Kurzeme" un SIA "Eco Baltia vide" konteineros papildu sašķiroto stikla kilogramu tiks ziedots viens cents labdarības organizācijai "Ziedot.lv" ar mērķi palīdzēt ģimenēm, kuras nonākušas nelaimē.

Par katru akcijas "Otrā dzīve" laikā sašķiroto papildu kilogramu stikla "Eco Baltia grupas" vides apsaimniekošanas uzņēmumu šķirošanas konteineros tiks ziedots viens cents "Ziedot.lv" labdarības projektam "Mantu otrā dzīve", no kura ar sadzīvei nepieciešamām lietām tiek atbalstītas ģimenes, kas nonākušas nelaimē.

Akcija "Otrā dzīve" notiks no šodienas līdz nākamā gada 31.janvārim.

Uzņēmumu "Jumis", "EKO Kurzeme" un "Eco Baltia vide" šķirošanas konteineri atrodas Rīgā, Salaspils, Ādažu, Babītes, Mārupes, Siguldas, Liepājas, Vaiņodes, Grobiņas, Aizputes, Pāvilostas, Durbes, Skrundas novados un Rucavas novada Dunikas pagastā, kā arī sadarbībā ar AAS "Piejūra" piejūras reģiona novados - Tukuma, Talsu, Mērsraga, Jūrmalas, Engures, Jaunpils, Kandavas, Dundagas un Rojas.

Šķirošanas konteineru karte atrodama uzņēmuma "Eco Baltia" mājaslapā "www.ecobaltia.lv/lv/otra-dzive/".

Kā ziņots, vidēji viens Latvijas iedzīvotājs gadā rada ap 300 kilogramiem atkritumu, bet kopumā gada laikā visi Latvijas iedzīvotāji kopā rada 600 000-700 000 tonnu sadzīves atkritumu, liecina Eiropas Savienības (ES) statistikas biroja "Eurostat" dati par 2012.gadu.

Latvijā ir viens no ES sliktākajiem rādītājiem sadzīves atkritumu otrreizējā pārstrādē - vidēji 80-90% atkritumu joprojām nonāk poligonos, kamēr ES vidēji zem 60%.