Aizputes novada skolās ēd garšīgi
Aizputes vidusskolā un citās Aizputes novada skolās ir garšīgi ēdieni un skolēni, pārrodoties mājās, nesūdzas par izsalkumu. Novada dome, iepērkot pārtiku skolām, cenšas atbalstīt vietējos uzņēmējus. Tomēr iepirkumos, kur pašu ražotāji varētu piedalīties, konkurence bieži ir zema.
Aizputes novada dome uzņēmējiem piedāvā iespēju piedalīties dažādās pārtikas piegādes sadaļās novada izglītības iestādēm, tomēr tikai dažās no piegāžu grupām bijis vairāk par trim konkurentiem.
Konkurē gaļas piegādātāji
“Šobrīd darbību atvieglo tas, ka par nelielām vajadzībām atsevišķi iepirkumi nav jārīko. Likums noteic augstāku slieksni iepirkuma rīkošanai. Iepirkumā Aizputes vidusskolai un bērnudārzam ir desmit dažādas sadaļas. Piemēram, uzņēmējs, kurš nodarbojas tikai ar gaļas pārstrādi, var startēt vienā sadaļā, kurā jāpiegādā gaļa. Vietējiem ražotājiem interesanta varētu būt sadaļa, kurā sagaidījām pieteikumus par svaigu augļu, skābētu kāpostu, vai arī sadaļa ābolu un svaigu dārzeņu piegādēm, tomēr pieteikumu nebija daudz. Visticamāk uzņēmēji rēķinās ar pieteikumam patērējamo laiku un ieskata par izdevīgāku to netērēt dokumentācijas gatavošanai,” lēš novada domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Grasmanis.
Vislielākā konkurence izglītības iestāžu ēdnīcām bijusi par svaigas gaļas piegādēm, kur pieteikušies seši uzņēmēji. Savukārt kartupeļus piegādāt pieteikušies vien divi zemnieki. Sadaļā “Maize un konditorejas izstrādājumi” bijis tikai viens pretendents – Kuldīgas maizes ceptuve.
Ir sasniegts cerētais
Apmierināta ar pašreizējo situāciju ir Aizputes vidusskolas uzskaitvede Ilze Ķepsne, kurai praktiski nākas domāt, cik, kas un kad bērniem jādod ēst skolā. Tieši viņa nodarbojas ar nepieciešamo produktu saraksta sagatavošanu, kas vēlāk nonāk uz domnieku galda un tiek uzrādīts uzņēmējiem.
“Iepirkums nav tā labākā forma pārtikas iegādei bērniem, jo ne vienmēr tas lētākais ir arī tas labākais. Pasūtām mēs dabīgu sulu, un mums atved sulu, uz kuras rakstīts, ka tā ir dabīga sula, kas ražota no koncentrāta. Smejies vai raudi, bet tāds nereti ir lētākais piedāvājums. Šogad, domāju, esam beidzot nonākuši pie labākā risinājuma, kāds iespējams. Ar piegādātājiem esmu apmierināta. Vismaz pagaidām. Trīs reizes nedēļā bērniem varam dot zupu un otro, bet divas reizes otro ēdienu un saldo ēdienu. Esam iemācījuši savus skolēnus ēst salātus. Par to esmu ļoti lepna. Darbojas arī Lauku atbalsta dienesta programmas “Skolas dārzenis”, “Skolas piens” un “Skolas auglis”,” stāsta I. Ķepsne. Skolēni iesākumā burkānus nav grauzuši un arī pienu nav dzēruši. Tagad Aizputes vidusskolā ir īpašs starpbrīdis burkāniem un pienam. “Grauž burkānus un arī pienu dzer,” priecājas I. Ķepsne. Viņa atklāj, ka balansēt starp to, kas bērniem garšo un ir veselīgi, ir vesela māksla.
Kategorijas
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Laža
- 8778
- Afiša
- Koncerti
- Sports
- Teātris
- Muzejos
- Izstādes
- Citi pasākumi
- Kino
- Balles
- Laikraksta arhīvs
- Video
- Foto
- Reklāmraksti
- Ekonomika
- Veselība
- Lietotāju raksti
- Kriminālziņas
- Kultūra
- Dzeja
- Konkursi
- Dzīvespriekam
- Sports
- Futbols
- Basketbols
- Handbols
- Autosports
- Motosports
- Volejbols
- Vieglatlētika
- Citi sporta veidi
- Florbols
- Hokejs
- Ziemas sporta veidi
- Soču Olimpiskās spēles
- Liepājas amatieru futbola čempionāts
- Lejaskurzemes novadu futbola čempionāts
- Pasaules ziņas
- Vietējās ziņas
- Liepājā
- Latvijas ziņas
- Dienvidkurzemes novadā
- Izglītība
- Sporta sērija "Izrāviens"
- Piedalies konkursā!
- Saeimas vēlēšanas
- Viena diena uzņēmumā
- Izklaide
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Atpazīsim melus!
- Kultūras saknes
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Eiropā
- Starp divām reformām