Rekurzeme.lv ARHĪVS

Biškopju līderis saņem atzinību

ANITA PLATACE

2014. gada 22. decembris 07:00

303
Biškopju līderis saņem atzinību

Liepājas apkaimes biškopju līderis Māris Romanovs gada nogalē saņēmis Zemkopības ministrijas Atzinības rakstu. “Klikšķis” uz bitēm viņam nācis jau pusaudža gados.

Māris Romanovs lēš, ka Latvijas Biškopības biedrības (LBB) Liepājas nodaļas vadītāja amatā viņš ir aptuveni desmit gadus. Sākumā piekritis bez vadības palikušo organizāciju “stūrēt” gadu. Kad gribējis to atstāt, nav bijis neviena, kas nāktu vietā.

Pietrūkst kooperācijas
Pašlaik LBB Liepājas nodaļā ir vairāk nekā 200 biedru, un katrs pie vadītāja vēršas ar atšķirīgu vajadzību. Jaunie biedri lūdzot aizbraukt un sniegt padomu uz vietas dravā. Nepaļaujoties uz mūžā uzkrāto pieredzi vien, sarežģītākās situācijās M. Romanovs nekaunoties vērsties pie Latvijas biškopju autoritātes – Andreja Miža.
Biedrībā iestājušos priekšrocība – bez maksas var saņemt līdzekļus bišu slimību apkarošanai, viņiem pieejama bišu barība. Aizvadāmajā gadā piepildījusies iecere par biškopības inventāra veikala atvēršanu Liepājā.
Lielais biškopju skaits rada produkcijas noieta problēmu, un vienīgo izeju vadītājs redz kooperatīva izveidē. Par to “gribam vai negribam” būšot jārunā biškopju sanāksmē martā. No medus realizācijas ir atkarīga dravu izaugsme.

Sāk ar kamenēm
LBB Liepājas nodaļas biedriem par tradīciju kļuvuši kolektīvie braucieni – gan uz biškopju saietiem Latvijā, gan pie kolēģiem Lietuvā. LBB jubilejas pasākumā liepājnieki pārsteiguši ar savu uznācienu – Arta Vecbaštika ietērpusies Nīcas tautastērpā un sveikusi organizāciju ar pašceptas maizes klaipu.
Solveiga Jansone, Adele Baltaviča – M. Romanovs nosauc biškopes, kuras nekad neatsaka palīdzību organizatoriskajās lietās. Jau 40 gadus gan dravā, gan biedrībā viņš sastrādājies ar sievu Elgu. “Viens pats es neko nevarētu.”
Ar bitēm M. Romanovs saistīts visu mūžu. 14 gadu vecumā, grābjot pļavā sienu, nolūkojis kameņu saimi. Burkā pārnesis mājās, tas bijis liels prieks. Pēc tam iegādājies bišu saimi, un “klikšķis” un patika saglabājusies vairāk nekā 50 gadu.