Rekurzeme.lv ARHĪVS

Īstas meistares nodokļi nebaida

JĀNIS GOLDBERGS

2015. gada 14. janvāris 07:00

1240
Īstas meistares nodokļi nebaida

Teju katrā apdzīvotajā vietā ir kāds vai kāda, kurš prot nogriezt matus, tomēr ne vienmēr frizieri un skaistuma kopēji izvēlas oficiālo uzņēmējdarbības formu. Tieši tādēļ “Kursas Laiks” uzrunāja manikīri Anitu Jonasi un frizieri Evitu Tumpeli, kuras strādā Kalvenes pagastmājas otrajā stāvā.

Anita Jonase un Evita Tumpele ir pašnodarbinātās un nodokļus maksā, kā pieklājas. Tas ļauj saimniekot skaistās telpās, kuras nomā no Aizputes novada pašvaldības. Kalvenes pagastnamā sievietes saimnieko jau kopš laika, kad te vēl bija Kalvenes pagasts un vietējie deputāti noteica toni. Uzņēmīgajām sievietēm reģionālā reforma nav traucējusi, telpas vēl aizvien turpat.

Konkurence neļauj snaust
Jautātas par klientūru, speciālistes atbild dažādi. Frizierei Evitai klientu pietiek teju katru dienu, bet manikīre Anita strādā pēc pieprasījuma. “Esmu arī ārsta palīdze, tur strādāju reizi nedēļā. Savukārt kā manikīrei darbs iznāk ik pārdienas. Nav šeit tik daudz klientu,” saka Anita.
“Frizētavā esmu katru dienu un ar matiem varu paveikt visu, kas vien ar tiem ir darāms. Varu gan saīsināt, gan krāsot, gan veidot, gan ieteikt labākus matu kopšanas līdzekļus,” pastāsta Evita.
Sievietes negrasās ieslīgt provinciālā pašapmierinātībā – tuvākie konkurenti ir tepat Rudbāržos, desmit minūtes, ko braukt, arī Aizputes pilsēta nav tālu. “Kvalitāte, serviss un cilvēcība,” tāds ir uzņēmēju moto.

Solārijam vēl nepietiek
“Gribam jau arī citus pakalpojumus šeit sniegt, tomēr solārijam nepietiek naudas ne mums, ne klientiem. Pagaidām vēl nav tās pirktspējas Kalvenē, bet, kad būs, tad mums būs arī solārijs,” cer Anita.
Klientes, kuras apkalpo Anitas un Evitas salonā, šeit nāk ne pirmo reizi, faktiski saucamas par pastāvīgām apmeklētājām. “Kursas Laikam” ienākot, salonā čaloja draudzeņu saruna – tā, ka uzreiz nevarēja saprast, kura kliente, kura meistare. Cilvēku uzticība un mīlestība ir uzņēmējdarbības veiksmes atslēga, un tā šeit bija jūtama.