Darba pie Tāšu ezera netrūkst

Grobiņas novada Medzes pagasta “Ārēs” netālu no Tāšu ezera, bijušā kolhoza daudzdzīvokļu mājā, mīt strādīga tauta. Piemājas fermā teju 20 govis, bet iemītnieki par darba trūkumu nesūdzas. Paši remontē pašvaldībai piederošo namu, taču divi tukšie dzīvokļi mājā taisa caurvēju.
“Man ir desmit govis. Tepat apkaimē nomāju zemi, lai lopiņiem barība sanāk. Kaimiņienei astoņi ragaiņi. Vīri iet strādāt pie saimniekiem. Visiem darba pietiek. Kolhoza māja vēl turas, rau, logus paši salikām,” stāsta Vija Kaupiņa. Māja uzcelta 1968. gadā, tad arī V. Kaupiņa ar vīru atnākuši te dzīvot. Privatizācijas laikos bijuši gribētāji māju ņemt sev, tomēr vēlme apsīkusi. Tā arī dzīvokļi palikuši pašvaldības ziņā. Tagad katrs atsevišķi remontē savu stūrīti. “Labi, ka seši no astoņiem dzīvokļiem aizpildīti. Divi tukšie māju pūdē kopā. Atbrauca te no Grobiņas, paskatījās un sarēķināja, ka nav vērts remontēt. Tā arī stāv logi pa pusei vaļā, taisa caurvēju visā namā,” saka Andris Kaupiņš.
Labāk darīt pašiem
Jautāti par mājas remontu, kāpņu telpām, jumtu, iedzīvotāji nav optimistiski. “To jau labāk izdarīt pašiem nekā “Grobiņas namsaimnieku” saukt. Viņi nekā prātīga neizdara un prasa traku naudu. Pērn te bija, pabakstījās, bet jumts tāds pats, kā bija,” novērojis Kaspars Siksna. Viņš ar tēvu un brāli te dzīvo jau labu laiku. Ar dzīvokļa remontdarbiem tiek galā paši, bet lielais mājas remonts, kas nepieciešams, paliek pusratā. “Māja pieder pagastam. Kurš tad svešā ķešā naudu bērs? Ja patiešām ūdens nāk uz galvas, tad ir jādomā,” tā K. Siksna. Par dzīvokli jāmaksā 16 eiro. Ja māja būtu kārtībā, tad summa būtu godīga, lēš iedzīvotāji.
A. Kaupiņš atzīst, ka divi tukšie dzīvokļi, kurus neapkurina, ir smaga nasta. “Māja bojājas, un tiem, kuriem kopīgas sienas, ir jākurina vairāk. Ziemā ir vēsāk,” atzīst saimnieks.
Brīvos brīžos ķīlē tehniku
Visi sastaptie mājas iedzīvotāji atzina, ka līdz ar pavasara darbu sākšanos dienas laikā “Ārēs” tik sievas un bērnus varēs sastapt. Vīri būs laukā. “Mēs visi trīs strādājam pie viena saimnieka,” par sevi, brāli un tēvu atklāj K. Siksna. Darba pietiek, un sezonā ir darba roku trūkums, atzīst traktorists. Iespējams, ja “Ārēs” būtu brīvi un, galvenais, apdzīvojami dzīvokļi, atrastos arī dzīvotāji, kuriem te piedāvātu darbu.
A. Kaupiņam pašam sava darbnīciņa. “Ja vajag traktoru saķīlēt, visi bleķi noder. Tepat arī remontēju pašu tehniku. Kad jau būs sezona, arī iešu laukā strādāt,” atklāj A. Kaupiņš. Arī viņš atzīst, ka visiem gribētājiem darbs atrodas. “Ka tikai būtu tie strādnieki!” savā darbnīcā saka meistars.
Kategorijas
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Laža
- 8778
- Afiša
- Koncerti
- Sports
- Teātris
- Muzejos
- Izstādes
- Citi pasākumi
- Kino
- Balles
- Laikraksta arhīvs
- Video
- Foto
- Reklāmraksti
- Ekonomika
- Veselība
- Lietotāju raksti
- Kriminālziņas
- Kultūra
- Dzeja
- Konkursi
- Dzīvespriekam
- Sports
- Futbols
- Basketbols
- Handbols
- Autosports
- Motosports
- Volejbols
- Vieglatlētika
- Citi sporta veidi
- Florbols
- Hokejs
- Ziemas sporta veidi
- Soču Olimpiskās spēles
- Liepājas amatieru futbola čempionāts
- Lejaskurzemes novadu futbola čempionāts
- Pasaules ziņas
- Vietējās ziņas
- Liepājā
- Latvijas ziņas
- Dienvidkurzemes novadā
- Izglītība
- Sporta sērija "Izrāviens"
- Piedalies konkursā!
- Saeimas vēlēšanas
- Viena diena uzņēmumā
- Izklaide
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Atpazīsim melus!
- Kultūras saknes
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Eiropā
- Starp divām reformām