Nevar sagaidīt, kad atslēgs apkuri
Priekulniekus maija pirmajā nedēļā sildīja gan saulīte, gan radiatori. Apsaimniekotājs norāda uz iedzīvotāju atšķirīgajām vēlmēm un noliedz siltuma ražotāja lobēšanu.
“Neticami, bet fakts, ka vēl šodien, 8. maijā, SIA “Priekules nami” turpina mūs sutināt,” aizvadītās piektdienas rītā redakcijā vērsās priekulnieki, kuri dzīvo Liepājas ielas mikrorajonā. Runa ir par joprojām neatslēgto apkuri, lai gan vismaz vienas mājas iedzīvotāji esot uzrakstījuši pieteikumu, ka vēlas tās pārtraukšanu.
Par maiju nemaksās
Priekulnieki spriež: “Uzņēmums priecājas, ka mūsu maciņi dilst.” Saņemtajos rēķinos maksa tiek prasīta par visu aprīli, taču varējusi būt uz pusi mazāka, ja apkuri pārtrauktu ap 15. aprīli. Daži jau darījuši apsaimniekotājam zināmu, ka apkures rēķinu par maiju neapmaksās.
SIA “Priekules nami” valdes loceklis Jānis Kaucis stāsta, ka 8. maija rītā saņemts iesniegums tikai no vienas mājas 12 dzīvokļu iedzīvotājiem. Līdz šim priekulnieki sildīti drēgnā un mitrā laika dēļ un nav saņemts neviens iesniegums, ka viņi to nevēlas.
Piektdien siltuma padeve pārtraukta visā pilsētā, bet to varot atjaunot, ja kādas mājas iemītnieki vēlas un uzraksta pieteikumu. Komunikācija starp apsaimniekotāju un iedzīvotājiem ir problēma, atzīst J. Kaucis un noraida aizdomas, ka viņa vadītais uzņēmums lobē privāto siltuma ražotāju – SIA “Priekules BioEnerģija”, kas to iegūst biogāzes ražošanas procesā. Tas, ka SIA “Priekules nami” pašai nav jāgādā kurināmais un jāalgo kurinātājs, ļaujot piemērot vienu no zemākajiem tarifiem Latvijā – nepilnus 44 eiro par megavatstundu. “Siltā laikā mums nav izdevīgi pirkt siltumenerģiju, jo tad tarifs to nenosedz.”
Parādi nemazinās
Iedzīvotāju neapmierinātību, pēc J. Kauča domām, izsaucot nevienmērīgais siltuma sadalījums pasen celtajās mājās – pirmajā stāvā un ēku galos dzīvojošie salst, vidējo dzīvokļu iemītniekiem ir par karstu. “Priekules namu” apsaimniekoto 56 ēku vidējais vecums esot 30 gadi. Kopējo katras mājas patēriņu pēc iedzīvotāju lūguma varot regulēt ar tajās uzstādītajiem siltummezgliem.
Agrāk par Priekules iestāžu un māju centralizēto apsildīšanu rūpējās SIA “Priekules pakalpojumi”, bet 2014. gada martā pēc Priekules novada domes lēmuma tā tika apvienota ar SIA “Priekules nami”. Pamatojums – SIA “Priekules pakalpojumi” tuvojas bankrotam.
J. Kaucis toreiz stāstīja, ka būs mazākas administratīvās izmaksas un iedzīvotājiem pienāks tikai viens rēķins, bet parādu nasta dubultosies. Lai jauno pašvaldības uzņēmumu “nenovestu pie iznīcības”, tika palielināts tā pamatkapitāls. Par parādnieku skaita mazināšanos nevarot runāt arī pašreiz, daudzas iedzīvotāju grupas aizsargājot valsts likumdošana.
Kategorijas
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Laža
- 8778
- Afiša
- Koncerti
- Sports
- Teātris
- Muzejos
- Izstādes
- Citi pasākumi
- Kino
- Balles
- Laikraksta arhīvs
- Video
- Foto
- Reklāmraksti
- Ekonomika
- Veselība
- Lietotāju raksti
- Kriminālziņas
- Kultūra
- Dzeja
- Konkursi
- Dzīvespriekam
- Sports
- Futbols
- Basketbols
- Handbols
- Autosports
- Motosports
- Volejbols
- Vieglatlētika
- Citi sporta veidi
- Florbols
- Hokejs
- Ziemas sporta veidi
- Soču Olimpiskās spēles
- Liepājas amatieru futbola čempionāts
- Lejaskurzemes novadu futbola čempionāts
- Pasaules ziņas
- Vietējās ziņas
- Liepājā
- Latvijas ziņas
- Dienvidkurzemes novadā
- Izglītība
- Sporta sērija "Izrāviens"
- Piedalies konkursā!
- Saeimas vēlēšanas
- Viena diena uzņēmumā
- Izklaide
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Atpazīsim melus!
- Kultūras saknes
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Eiropā
- Starp divām reformām