Rotas darina pircēju acu priekšā
Savu trīs gadu jubileju februārī Liepājā svinēja veikals ar lakonisku, bet precīzu nosaukumu – “Rotu bode”. Tā vadītāja un īpašniece Zane Kūla atzīst, ka pērlīšu un krellīšu veikalu veidojusi, jo sapratusi, ka ar rotām var nodarboties daudz augstākā kvalitātē nekā tikai hobija līmenī. Pēc šo gadu darbošanās Zanei un viņas palīdzei Agnesei nekas vairs nav par grūtu un no pērlēm iemācījušās izveidot daudz un dažādas skaistas lietas.
Par visu rūpējas pati
Zane ar gudru ziņu savu veikalu atvēra pašā Liepājas sirdī, tirdzniecības centrā “Kurzeme”, jo vēlējusies, lai veikals būtu cilvēkiem pieejams un viegli atrodams. “Ar rotu veidošanu nodarbojās mana radiniece, un es arī sāku piestrādāt pie meitenes, kas veidoja rotas. Gāja laiks, un sapratu, ka varu vairāk. Tas sakrita ar laiku, kad rakstīju bakalaura darbu universitātē un gatavojos beigt skolu, vajadzēja izdomāt ar ko nodarboties tālāk. Nolēmu atvērt savu veikalu un darināt rotaslietas tur,” par pašu sākumu un veikala dzimšanu stāsta Z. Kūla. Viņa pati saviem spēkiem izveidojusi veikalu, plānojusi iekārtojumu, arī to, kādas lietas nepieciešamas un kādus materiālus izvēlēties, lai varētu darināt rotaslietas. “Sākumā bija pāris kastītes ar materiāliem, tagad ir ļoti daudz – ap 200 dažādiem pērlīšu veidiem. Kolēģe Agnese Paspārne mani informē par to, kas nepieciešams, un es pati braucu uz Rīgu, uz vairumtirdzniecības bāzēm, meklēju vai sūtu internetā,” par sagatavošanas procesu stāsta Zane.
Veikala lete tik tiešām ir pilna ar dažāda lieluma, formas un krāsas pērlītēm, spīdumiņiem, akmentiņiem un diedziņiem. Agnese smejoties atzīst, ka daudzi klienti, izvēloties sev tīkamos materiālus, ar rokām iztausta katru pērlīti un visi kā viens saka: tāda pērlīšu apčamdīšana nomierinot nervus. Ne Zane, ne Agnese nav beigušas nekādu pērļošanas skolu vai citus kursus. Viss, ko var redzēt un iegādāties veikaliņā, apgūts, izmantojot savas rokas un radošo domāšanu. A. Paspārne savas prasmes ieguvusi ar Zanes palīdzību un savu centību: “Kursus neesmu beigusi, mani apmācīja Zane, kad pirms diviem gadiem šeit sāku strādāt. Viņa parādīja, kā veidot pamatlietas un visas tehniskās lietas. Tālāk jau bija pašmācības ceļā, mēģinot kaut ko veidot, eksperimentējot un meklējot palīdzību internetā.”
Atvērtas pircēju idejām
Uz jautājumu, kas ir vispieprasītākais rotaslietu dizains un krāsas pircēju vidū, Zane nekavējoties atbild: “Visvairāk izvēlas klasisku krāsu salikumu – balts, melns un sarkans. Tas vienmēr cilvēkiem patīk un tas vienmēr aiziet. Protams, pieprasīti ir arī kristāliņi un citas spīdīgas pērlītes. Piedāvājam arī dabīgos akmeņus, kas atsevišķam pircēju lokam ir ļoti svarīgi, un viņi priecājas par šādu piedāvājumu.”
Lai arī veikalā tiek pārdoti gatavi darinājumi, “Rotu bode” ir atvērta arī pircēju idejām. “Sameistarojam to, ko vēlas cilvēks. Jebkurš var nākt ar skici vai ideju, un mēs meklējam iespēju, kā to realizēt, meklējam materiālus un veidojam pašas. Ir klienti, kas nāk, piemēram, ar kleitu, kurpēm vai somu, pie kuras nepieciešams pieskaņot rotaslietas. Arī to mēs mēģinām realizēt, mēs spēlējamies ar idejām,” stāsta īpašniece Z. Kūla.
Meitenes atklāj, ka ir daudz klientu, kuri nāk labot vecās rotas. Ja, piemēram, gadījies saplēst kādu mīļu rotaslietu, “Rotu bode” atradīs iespēju, kā to salabot. “Ir gadījumi, kad cilvēks velk ārā rotas no pūra lādes, grib tās salabot vai pārtaisīt mūsdienīgas,” atklāj Z. Kūla. Ne vienmēr viss vecais jāizmet: ja tas ir vizuāli novecojis, ir iespēja to padarīt modernāku vai vienkārši atsvaidzināt izskatu.
Prot iesaiņot pat vistu
Lai arī trīs gadu laikā sasniegts ir daudz, Zane negrasās apstāties, un viņai jau ir padomā dažas idejas, kā attīstīties tālāk. Viena no tām ir rokdarbu materiālu piedāvāšana cilvēkiem, kuri paši grib nodarboties ar rotu darināšanu. “Gribam piedāvāt lielos iepakojumus materiāliem, lai ir izdevīgāk iepirkties. Jau tagad daudzi nāk pēc materiāliem un uz lielāka daudzuma pirkšanu dodam atlaidi, lai ir izdevīgāk” atklāj Zane.
Veikala attīstība un veiksmīga darbošanās jau trīs gadu garumā ir prieks īpašniecei: “Ja sākumā mēs bijām veikals, kam gāja garām un neievēroja, tad tagad mēs esam galamērķis, uz kuru speciāli nāk cilvēki ar savām vajadzībām.”
Sarunas noslēgumā Zane un Agnese atcerējās pāris kuriozus, kas piedzīvoti darba laikā. “Vēl viens pakalpojums, ko mēs piedāvājam, ir dāvanu iesaiņošana, un esam gājušas jau tik tālu, ka, kā saka Agnese, nākamais, ko iesaiņosim, būs kaut kas dzīvs,” smejas Zane. “Piemēram, pirms Ziemassvētkiem mēs iesaiņojām lielu šūpuļzirgu, kas beigu beigās izskatījās kā milzu konfekte.” Savukārt Agnese atcerējās pavisam kuriozu gadījumu, kad iesaiņot nācies žāvētu vistu vai arī pannu, kas, kā norādījis klients, ārēji nedrīkst līdzināties pannai. Lai šos darbiņus paveiktu, meitenēm nākas krietni nopūlēties un likt lietā kārtīgu devu izdomas. Galvenais – lai klients būtu apmierināts.
Kategorijas
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Laža
- 8778
- Afiša
- Koncerti
- Sports
- Teātris
- Muzejos
- Izstādes
- Citi pasākumi
- Kino
- Balles
- Laikraksta arhīvs
- Video
- Foto
- Reklāmraksti
- Ekonomika
- Veselība
- Lietotāju raksti
- Kriminālziņas
- Kultūra
- Dzeja
- Konkursi
- Dzīvespriekam
- Sports
- Futbols
- Basketbols
- Handbols
- Autosports
- Motosports
- Volejbols
- Vieglatlētika
- Citi sporta veidi
- Florbols
- Hokejs
- Ziemas sporta veidi
- Soču Olimpiskās spēles
- Liepājas amatieru futbola čempionāts
- Lejaskurzemes novadu futbola čempionāts
- Pasaules ziņas
- Vietējās ziņas
- Liepājā
- Latvijas ziņas
- Dienvidkurzemes novadā
- Izglītība
- Sporta sērija "Izrāviens"
- Piedalies konkursā!
- Saeimas vēlēšanas
- Viena diena uzņēmumā
- Izklaide
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Atpazīsim melus!
- Kultūras saknes
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Eiropā
- Starp divām reformām